fbpx

Tisková konference týmu Bonver Dakar Project v Casinu Bonver Praha

Jen dva světové týmy se postaví v letošním roce v kategorii kamionů současně na start dvou nejprestižnějších maratónských soutěží, kterými jsou Rallye Dakar a Africa Eco Race. Společně s ruským továrním týmem Kamaz, to bude právě český tým Bonver Dakar Project.

Ostravská stáj postaví na start dvanácti etapové Rallye Dakar, jenž se odehraje 2. ledna v paraguayském Asunciónu speciál Tatra Jamal, pilotovaný andorrským jezdcem Albertem Lloverou s Charly Gotlibem a Jaromírem Martincem v kabině.

Padesátiletý pilot ze země na pomezí Francie a Španělska, již ve sportovní oblasti vyzkoušel doslova kde co. Účastník zimní olympiády v Sarajevu po svém těžkém zranění na svazích v roce 1985 na sport nezanevřel a v uplynulých letech se postavil start mnoha evropských i světových podniků v klasické rallye. Třikrát již také okusil prostředí Dakarské soutěže v kategorii automobilů a Buggy.

V roce 2016 Albert poprvé v barvách týmu Bonver Dakar Project vyzkoušel start na Rallye Dakar v Jižní Americe v kategorii kamionů a i přes rychlou dohodu s týmem a minimální čas na přípravu, se stal historicky prvním handicapovaným jezdcem, kterému se podařilo vyrovnat se se všemi nástrahami této legendární maratónské soutěže a dovézt svůj speciál až do cíle a to na 35. pozici.

V letošním roce bude cílem jezdce a týmu zejména zopakování loňského dosažení cílové mety 14. ledna v argentinském Buenos Aires.

Dalším jezdcem, jenž s podporou týmu Bonver Dakar Project odstartuje do letošního ročníku Dakarské Rallye je slovenský motocyklista Štefan Svitko, jenž se strojem značky KTM v letošním ročníku obsadil stříbrnou příčku mezi motocyklisty a se startovním číslem 2 bude patřit k největším favoritům ročníku 2017.

O pár dní dříve, konkrétně 31. prosince, se vydají na svou taktéž dvanácti etapovou pouť účastníci Africa Eco Race., Ta po startu v Monacu provede soutěžící Marokem a Mauretánií, až do cíle v senegalském Dakaru.

Na startu letošního ročníku nebude chybět v barvách týmu Bonver Dakar Project Jaroslav Valtr. Sedmačtyřicetiletý jezdec ze Šternberka zaznamenal v letošním roce nejlepší umístění mezi českými zástupci na Rally Dakar v Jižní Americe a osmou příčkou mezi kamiony dosáhl také svého osobního dakarského maxima.

Afriku vnímá Jaroslav Valtr jako novou výzvu. Vzhledem k tomu, že povede speciál rovněž několikanásobného účastníka Dakaru Tomáše Vrátného, který se nadcházejícího ročníku nemůže účastnit ze zdravotních důvodů v pozici jezdce, by si Valtr rád jednak vyzkoušel nové závodní podmínky, ale současně po dohodě s Tomášem Vrátným bude jeho úkolem pomoci týmu v dalším posunu vývoje speciálu.

Společně s Jaroslavem Valtrem usednou do kabiny Tatry Jamal navigátor Rostislav Plný, jenž v letošním roce okusil prostředí jihoamerického Dakaru z pozice navigátora Dušana Randýska a také pětadvacetiletý, nicméně již zkušený palubní mechanik Filip Škrobánek, pro kterého bude Africa Eco Race po účasti na Dakaru a Silk Way Rally, dosažením pomyslného třetího vrcholu v rámci maratónských soutěží.

V barvách týmu Offroadsport a současně v úzké spolupráci s týmem Bonver Dakar Project, zasáhne do bojů mezi automobily se speciálem Hummer také velezkušený Miroslav Zapletal. Pražský jezdec, jenž je doposud držitelem nejlepšího českého výsledku mezi automobily, kterým bylo sedmé místo absolutně při premiéře Dakaru v Jižní Americe v roce 2009, by při své třetí účasti na Africa Eco Race společně s navigátorem Markem Sýkorou konečně rád prolomil smůlu a dorazil na cílovou rampu v Dakaru. Ideálně na co možná nejlepší pozici.

Tým Bonver Dakar Project tak po absolvování letošní Silk Way Rally obsadí svou pestrou paletou techniky a jezdců v jednom kalendářním roce startovní pozice na všech třech nejvýznamnějších dálkových soutěžích světa a zve vás ke sledování novinek a zajímavostí na svých webových stránkách a facebookovém profilu. Bonver Dakar Project, Media Servis