MARIE SLAVÍ SVÁTEK 12. 9.

Casina a Cluby Bonver mají pro všechny Marie dárek

Navštiv 12. září kterékoli Casino, nebo Club Bonver, zařazené do Bonver Bonus Programu a získej svůj speciální dárek v podobě 50 extra Benefit bodů. Detailní pravidla akce najdeš pod odkazem níže.


Odměnu získají všichni nositelé jména – MARIE, MARIA, MARUŠKA, MARINA, MÁJA, MAJA


Speciální dárek ke svátku pro Romana, logo Bonver


Jde o prastaré hebrejské jméno, které se objevuje již v Bibli. Pochází zřejmě z hebrejského jména Mirjam (česky Miriam), kterému se přisuzuje egyptský původ. Pocházelo by z egyptského "merit amm" s významem "milovaná Bohem". Jméno bývá spojováno i přímo s hebrejským slovem "mara" s překladem "drsný" či "hořký".


Významní nositelé jména

Jméno patřilo k Panně Marii, která byla dle Bible matkou Ježíše Krista. Nosila ho i další biblická postava - Máří Magdalena. Jméno náleží i k řadě panovnic, nositelkou jména byla například anglická královna Marie I. Tudorovna nebo skotská královna Marie Stuartovna. Nosila ho i francouzská královna Marie Antoinetta, vlastním jménem Marie Antonie Josefa Johana Habsbursko-Lotrinská, dcera císařovny Marie Terezie.

Dále je potřeba zmínit významnou vědkyni polského původu Marii Curie-Sklodowskou, která získala Nobelovu cenu za své výzkumy v oblasti radioaktivity. Jméno nosila i česká spisovatelka Marie Majerová nebo herečka Marie Vášová. V současnosti jméno najdeme u hereček Marie Drahokoupilové nebo Marie Rosůlkové, také u zpěvačky Marie Rottrové. V literatuře nesmíme zapomenout na slavnou postavu Mary Poppins.