MUŽI VS ŽENY V CASINU?

Rád bych se s Vámi podělil o své poznatky ze zahraniční pracovní cesty, svůj volný večer jsem strávil v jednom nejmenovaném casinu, kde se koná velký festival pokeru a živých her. Jedná se o významného hráče na poli nejen casinových her, ale také online sázení a různých jiných aktivit, ve kterých se hraje o peníze.

Festival se koná v jednom týdnu a sjedou se na něj lidé z různých koutů světa. Největší skupinu tady tvoří podle mého názoru severské země (Dánsko, Finsko, Švédsko), dále pak Německo, Rakousko. Mezi ty nejexotičtější účastníky festivalu naopak patří hráči z Panamy, Makedonie či Ománu. Součástí festivalu je samozřejmě nespočet pokerových turnajů, a to jak v nejznámější variantě Texas Holdem, tak i v Pot Limit Omaze nebo Open – Face Chinese Pokeru. Na festivalu je také možné se rovněž zúčastnit turnajů v Blackjacku, ruletě nebo slotech (hracích automatech).

Musím upřímně říci, že mě účast v těchto, jak to mnozí nazývají, doprovodných disciplínách, velice překvapila. Samozřejmě se počítá s účastí spíše mužů, nežli žen, ale na letošním festivalu bylo zastoupení žen celkem vysoké, vzhledem k mé dosavadní představě.

Tak například Open – Face Chinese Pokeru, který byl zorganizován narychlo, se zúčastnilo 21 hráčů tedy sedm trojiček. A z tohoto počtu byly i 4 ženy.

Pokud bychom se podívali na složení personálu casina při tomto festivalu, opět vedou muži a to s obrovskou převahou. Kdybychom měli odhadovat složení manažerů, floormanů a krupiérů v kasinu, bude to asi 85 % mužů a 15 % žen, samozřejmě, že v různých kasinech a zemích se tento poměr může lišit, ale jsem toho názoru, že pokud to vezmeme v globálu, tak výsledek bude téměř totožný. Jsou zde ale profese, které vykonávají výhradně ženy, jako například obsluhy baru (100%) nebo masérky hráčů (100%).

Jinak, ale musím říci, že živá hra, ať už jsou to pokerové turnaje, Black Jack nebo jiný „gambling v casinu“, stále zůstává doménou výhradně mužů, a to na jedné straně stolu, jako hráčů, tak i na druhé straně, jako krupiérů.